انواع لیزر و کاربردهای آن

پوست و مو

skin and hair

در زمینه پوست و مو، دستگاه‌های لیزر به طور گسترده برای رفع موهای زائد و از بین بردن تاتو مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین کاربرد لیزر‌های فراکشنال برای لایه برداری پوست، یکی از جدید‌ترین تکنولوژی‌ها در این زمینه است که استفاده از آن با سرعت زیادی رو به افزایش است. انواع لیزر‌هایی که به منظور انجام جراحی در دستگاه‌ها به کار رفته‌اند عبارتند از: لیزر CO2، الکساندریت، کیوسوئیچ، لیزر دیود، رادیوفرکوئنسی، لیزر Nd:Yag و لیزر ER:Yag

جراحی

Laser surgery

در این زمینه، لیزرهایی برای انجام جراحی به روش لاپاراسکوپی مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع منابع لیزری که در دستگاه‌های لیزری مخصوص جراحی به کار می رود عبارتند از: لیزر CO2، لیزر دیود، رادیوفرکوئنسی، لیزر هولمیوم (Holmium:Yag) و لیزر تولیوم (Thulium:Yag)

لیزر و فیزیوتراپی

Laser and physiotherapy

لیزردرمانی یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین متدهای درمانی در توان‌بخشی است. در این روش‌های درمان، امواج لیزری، امواج نوری با خاصیت درمانی، امواج نوری در طیف مرئی و امواج مادون قرمز که به صورت خوشه‌ای یا به صورت متمرکز با بافت‌ها تابانده می‌شود، در سطح سلولی جذب می‌شود و موجب می‌شود متابولیسم سلولی افزایش پیدا کند و ناحیه آسیب‌دیده به صورت طبیعی اما با روند بسیار سریع‌تری بهبود پیدا کند. بازسازی عصب‌ها، تولید تعداد بیشتر گلبول‌های قرمز و بازسازی و ترمیم بافت، تنها بخشی از اثرات مثبت لیزردرمانی هستند. انواع منابعی که در دستگاه‌های مخصوص فیزیوتراپی به کار می رود عبارتند از: لیزر کم‌توان یا لیزر سرد، لیزر پرتوان، لیزر با شدت بالا و مغناطیس درمانی.

VLR

Vaginal laser

VLR یا لیزردرمانی واژن یک روش درمانی موثر است که در آن از ستون‌های متعددی از اشعه‌ی لیزر برای تحریک واژن به تولید کلاژن بیشتر و ترمیم بافت، استفاده می‌شود. انواع منابع لیزری در VLR عبارتند از: لیزر CO2 و لیزر دیود و رادیوفرکوئنسی.

دستگاه اسمارت آیس بلو

Smart Ice Blue

دستگاه هیدروفشیال آیس بلو یک دستگاه جدید و هوشمندانه می باشد برای درمان و تشخیص مشکلات پوستی . دستگاه فشیال متفاوت ترین از دستگاه های فشیال تخصصی می باشند که تفاوت عمده ای که با دیگر دستگاه‌های فشیال در بازار موجود دارند مانند هیدروفشیال ،آکوافیشیال و غیره که در دیزاین کاملاً تغییر یافته اند و همچنین با داشتن هند پیس آنالیز می توان این دستگاه را به اسم هیدرو آنالیز هم شناخت و استفاده کرد. دستگاه هیدروفشیال بلو علاوه بر آنالیزور صورت می تواند در تشخیص و شناسایی انواع مشکلات و بیماریهای پوستی کاربرد زیادی داشته باشد. دستگاه هیدروفشیال آیس بلو نکات اصلی و عمده انجام می دهد یکی از این کارها این دستگاه تشخیص و درمان مشکلات پوستی از طریق ۶ هندپیس اصلی خود می باشد و دیگری تشخیص مشکلات پوستی از طریق هندپیس اسکین آنالیزور خود. البته این دستگاه فشیال آیس بلو با ۷ هند پیس نیز معرفی و شناخته می شود.دستگاه هیدروفیشیال اسمارت آیس بلو جدیدترین دستگاه هیدروفیشیال و دستگاه پاکسازی پوست موجود بازار است.

فیلم معرفی دستگاه لیزر آیس بلو