دستگاه Body Analyzer

Body Analyzer

دستگاه Body Analyzer

دستگاه آنالیز بدن دستگاهی است که با استفاده از امپدانس الکتریکی، بدن فرد را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و یک تجزیه و تحلیل منحصر به فرد برای هر شخص ارائه می دهد که براساس این بررسی انجام شده می توان بهترین رژیم برای لاغری و برنامه ورزشی که خاص هر فرد است را برای فرد تبیین کرد و به او داد. دستگاه آنالیز بدن برای همه افراد از کودکان گرفته تا افراد مسن قابل استفاده است.

دستگاه بادی آنالیزر

دستگاه هوشمند آنالیز ترکیبات بدن یکی از بهترین روش های تحلیل وضعیت سلامت بدن فرد است که میزان چربی موجود در هر یک از بافت ها،چگونگی توزیع چربی در بدن و تاثیر هر یک از چربی ها در شکل گیری انواع بیماری را مشخص می کند.

دارای سیستم کاملا هوشمند

قابلیت کارکرد آسان

فیلم معرفی دستگاه BodyAnalyzer

علائم مشخص شده توسط دستگاه Body Analyzer

سایر علائم مشخص شده توسط دستگاه Body Analyzer

اولین قدم برای شروع هر نوع رژیم غذایی صحیح و اصولی

اولین قدم برای شروع هر نوع رژیم غذایی صحیح و اصولی و نیز دوره های ورزشی صحیح، شناخت کامل بدن است که این تنها با استفاده از دستگاه های آنالیز میسر می گردد اندازه گیری قد و وزن و به دست آوردن BMI و میزان متابولیسم هر فرد از جمله آنالیز های ابتدایی بدن است. سپس می توان با توجه به اعداد به دست آمده، کالری روزانه هر فرد را محاسبه کرد و رژیم غذایی مناسب هر فرد را با توجه به شرایط بدنی و متابولیسم وی نوشت.

اطلاعات بررسی شده در دستگاه شامل ۴ بخش مختلف است که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم

بخش اول

Body Composition ترکیبات بدن

بخش دوم

Obesity Diagnosis تشخیص چاقی

بخش سوم

MUscle-Fat Control کنترل چربی-عضله

بخش چهارم

Exercise Planner برنامه ورزشی

مفاهیم بادی کامپوزیشن، وزن و BMI به چه معنا هستند؟

برای تشخیص وضعیت سلامت فرد از لحاظ وزن، به هر سه مفهوم بادی کامپوزیشن، وزن و BMI نیاز است. گرچه این سه مفهوم در نگاه اول مشابه و یکسان به نظر میرسند، اما با یکدیگر متفاوت هستند:

وزن (Body Weight)

وزن، یکی از ساده ترین شاخص های اندازه گیری سایز و سلامت بدن است. چرا که به سادگی و با تجهیزات ساده ای قابل اندازه گیری است. برای اندازه گیری این شاخص تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ترازو خریده و هر ازچندگاهی وزن خود را اندازه بگیرید. گرچه استفاده از این روش بسیار ساده و غالبا کم هزینه است، اما اطلاعات دقیقی نیست که برای تعیین وضعیت سلامتی بدن به آن نیاز دارید. جالب است بدانید که وزن نمایش داده شده توسط ترازو، تحت تاثیر موارد مختلفی از جمله : چرخه قاعدگی ، مصرف غذا و … است. بنابراین نمیتوان از تنها یک عدد، نتیجه گرفت که آیا فرد در وضعیت خوبی از نظر سلامت وزن قرار دارد یا نه.

شاخص توده بدن (BMI)

شاخص BMI یکی دیگر از شاخص هایی است که کمی بهتر از شاخص وزن عمل میکند اما همچنان کامل نیست. با استفاده از این شاخص میتوان برای تعیین طبیعی بودن یا نبودن تناسب قد و وزن افراد استفاده کرد. با استفاده از این شاخص هم نمیتوان متوجه مقدار دقیق چربی یا توزیع چربی بدن شد. ممکن است بر اساس BMI، فردی با درصد چربی بدن طبیعی، دچار اضافه وزن یا چاق در نظر گرفته شود و برعکس.

بادی کامپوزیشن (Body Composition)

بادی آنالایزر با استفاده از روشهای مختلفی انجام میشود که هرکدام مزایا و معایب منحصر به خود را دارد. مزیت اصلی استفاده از دستگاه تجزیه و تحلیل بدن به جای وزن یا BMI این است که میتوان درصد چربی بدن و توزیع چربی بدن را اندازه گیری کرد؛ که هر دو با هم از جمله دلایل اصلی بسیاری از بیماریها در نظر گرفته میشوند. برخی از روش های تجزیه و تحلیل ترکیب بدن به همان اندازه روشهای اندازه گیری وزن بدن و BMI ساده هستند، اما این روش ها نسبت به روش های دشوارتر تجزیه و تحلیل ترکیب بدن، دقت کمی دارند.

پارامترهای که توسط دستگاه اندازگیری می شوند:

 برای دریافت مشاوره رایگان درباره دستگاه و یا اطلاع از قیمت و خرید دستگاه با ما تماس بگیرید.